TRX iš pirmo žvilgsnio kai kuriems žmonėms gali atrodyti kaip kažkas labai sudėtingo ar neįprasto, ką būtų pernelyg keblu naudoti treniruojantis, tačiau iš tikrųjų tai gana intriguojantis treniruoklių komplektas, kuris gali padėti pakelti treniruotę į visiškai kitą lygį. Kita vertus, net jei jūs esate patenkinti dabartinėmis savo treniruotėmis, TRX diržai taip pat yra puikus būdas paįvairinti savo kasdienę fizinę veiklą. O svarbiausia yra tai, kad TRX diržus galima ne tik reikiamai koreguoti, bet ir naudotis jais beveik bet kur.
Taigi, TRX diržai yra puikus treniruoklis, kurį naudojant pasitelkiamas kūno svoris ir gravitacija. Šis treniruoklis ne tik treniruoja visą kūną, bet ir didina raumenų apimtį, sąnarių stabilumą bei gerina širdies ir kraujagyslių būklę. Be to, svarbu pažymėti, kad naudojantis TRX diržais, pradedantiesiems labai lengva pradėti treniruotis ir laipsniškai pereiti prie sudėtingesnių fizinių treniruočių. Taigi, nėra ko baimintis, jei iki šiol retai sportavote ir jūsų fizinio aktyvumo lygis buvo gana žemas – tinkamai pasirinkti pratimai naudojant TRX diržus gali tikti kiekvienam iš jūsų.
Žinoma, prieš pradedant treniruotę su TRX diržais, kaip ir prieš visas kitas treniruotes, rekomenduojama atlikti apšilimo ir tempimo pratimus. Jie padeda tinkamai paruošti kūną būsimam fiziniam krūviui. Žemiau pateikiami keli iš daugybės galimų pratimų, atliekamų naudojant šiuolaikinius TRX diržus, pavyzdžiai.
1 pratimas
Sėdėdami ant grindų abiem rankom reguliuokite diržą tol, kol rankos bus visiškai ištiestos. Laikydami delnus atkreiptus vienas į kitą, kelkite aukštyn kūno svorį kol smakras pasieks diržo aukštį. Atleiskite diržą, grįžkite į pradinę padėtį ir atlikite po 3–4 serijas su 8–12 pakartojimų.
Jei esate pradedantieji, laikydami abiem rankom diržo rankenas sureguliuokite jį iki aukščiausio taško ir atlikite judesį pritūpę taip, kad judesio dengtas būtų ne kojos, o viršutinė kūno dalis. Tai puikus pratimas, padedantis pereiti prie pilno prisitraukimo stovint.
2 pratimas
Suimkite diržo rankenas abiem rankom ir pritūpkite, laikydami rankas ištiestas. Kildami aukštyn tieskite rankas į šalis. Grąžinkite rankas atgal ir grįžkite į pritūpimo padėtį. Pratimą atlikite po 3–4 serijas su 8–12 pakartojimų.
3 pratimas
Suimkite diržo rankenas abiem rankom, kojas laikykite pečių plotyje. Laikydami rankas tiesias ir suspausdami trapecinę dalį bei mentes, kelkitės į stovimą padėtį, sukdami kūną ir rankas į šonus. Nusileiskite žemyn ir tą patį pakartokite su kita puse. ir pakartokite su kitos pusės, pratimą atlikite po 3–4 serijas su 8–12 pakartojimų.
4 pratimas
Suimkite diržo rankenas abiem rankom maždaug klubų aukštyje. Laikydamiesi už rankenų leiskitės į sėdimą padėtį lyg norėdami atsisėsti ant grindų. Remdamiesi kulnais ir kelius bei klubus laikydami 90 laipsnių kampu, pasukite rankenas į priekį, įtempdami tiesiamuosius raumenis, ir nuleisdami rankas prie klubų, kai keliatės aukštyn. Lėtai atleiskite diržą ir pakartokite pratimą.
5 pratimas
Suimkite diržo rankenas abiem rankom maždaug klubų aukštyje. Laikydamiesi už rankenų atsitraukite, kad padidintumėte pasipriešinimą. Nuleiskite kūną į žemo pritūpimo padėtį. Leisdamiesi žemyn įkvėpkite, o stodamiesi remkitės kulnais ir iškvėpkite. Prireikus panaudodami rankas ir traukdami TRX. Jei norite pasunkinti pratimą, stodamiesi galite atlikti šuolį į viršų. Naudodami TRX, pakartokite pratimą kelis kartus, stengdamiesi daryti šuolį iš kuo žemesnės pritūpimo padėties.