Tailandietiško masažo metu yra naudojami švelnūs spaudimai ir tempimai, tokiu būdu siekiant atpalaiduoti visą kūną. Ši metodika yra kilusi iš Indijos ir senovės medicinoje buvo naudota dar prieš 2500–7000 metų. O kadangi šiandien tailandietiškas masažas susilaukė didelio populiarumo, verta plačiau pakalbėti apie jo privalumus.
Tailandietiško masažo nauda sveikatai
Tailandietiškas masažas gali padėti sumažinti stresą ir atpalaiduoti raumenis. Jis net gali padidinti energijos lygį.
Sumažina stresą
Pernelyg didelis stresas gali neigiamai paveikti fizinę ir psichologinę sveikatą. Lėtinis ir ilgai besitęsiantis stresas gali nulemti ir rimtas ligas, tarp kurių yra ir depresija bei širdies ir kraujagyslių ligos.
Tailandietiškas masažas atliekamas naudojant švelnius spaudimo ir tempimo judesius, kurių pagalba atpalaiduojamas visas kūnas. Vieno tyrimo rezultatai parodė, kad tailandietiškas masažas reikšmingai sumažino seilėse esančio streso žymens sAA lygį.
Mokslininkai taip pat sutinka, kad tailandietiškas masažas yra daug veiksmingesnė streso mažinimo sveikiems žmonėms priemonė nei paprasčiausias poilsis.
Padidina energiją
Mokslininkai nustatė, kad tailandietiškas masažas gali padidinti fizinės energijos lygį. Tyrimai rodo, kad ši masažo technika didina energiją ir stimuliuoja psichiką.
Tailandietiškas masažas yra atliekamas atsižvelgiant į Sen linijas arba energijos tekėjimo linijas. Dauguma tailandietiško masažo specialistų tiki, kad žmogaus kūne yra įvairios Sen linijos arba energijos kanalai. Sen sąveikauja su skirtingomis kūno dalimis, tokiomis kaip kaulai, raumenys, kraujas ir nervai. Kai kurios Sen linijos taip pat veikia mintis ir sąmonę. Tailandietiško masažo teorija sako, kad įsitempę raumenys blokuoja šiuos kanalus, todėl pablogėja gyvybinės energijos tekėjimas, atsiranda sustandėjimai, skausmas ir ligos. Taigi, tailandietiško masažo metu atveriami energijos kanalai, kad energija galėtų tekėti sklandžiai.
Sumažina galvos skausmą
Vieno 2015 m. atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad tailandietiškas masažas gali tapti veiksmingu gydymo būdu žmonėms, kuriuos kankina lėtiniai galvos skausmai. Be to, pagerėjo tyrimo dalyvių audinių sustandėjimo rodikliai.
Gerina kraujotaką
Tailandietiškas masažas, kurio metu pasitelkiami švelnūs tempimo judesiai, gali pagerinti tiek kraujo, tiek limfos cirkuliaciją organizme. Tokie į jogos pratimus panašūs tempimai stimuliuoja kraujotaką, todėl žmogaus audiniai aprūpinami deguonimi ir būtinomis maistingosiomis medžiagomis. Visa tai skatina ląstelių augimą ir gerina širdies veiklą.
Vieno atlikto tyrimo, kurio metu buvo bandoma išsiaiškinti tailandietiško pėdų masažo naudą žmonėms, turėjusiems neurologinį sutrikimą, vadinamą periferine neuropatija (dažna diabeto komplikacija), buvo nustatyta, kad ši masažo technika padėjo geriau subalansuoti žmonių energiją. Mokslininkai mano, kad tokį poveikį sąlygojo pagerėjusi kraujotaka, kuri turi teigiamą poveikį ir somatosensorinei sistemai.
Didina judesių amplitudę
Atliekant tailandietišką masažą naudojami į jogos pratimus panašūs tempimo judesiai padeda mažinti stresą ir skatina kraujotaką. Sistemingi ir švelnūs tempimai gerina kūno lankstumą, todėl padidėja ir judesių amplitudė. Be to, šios rūšies masažo technika gali pagerinti ir sinovinio skysčio, kuris sumažina trintį tarp sąnarių, cirkuliaciją sąnariuose, ir tuo pačiu padidinti sąnarių mobilumą ir judesių amplitudę.
Pabaigai
Nepaisant gilią senovę menančių tailandietiško masažo ištakų, Vakarų kultūroje ši masažo technika yra pakankamai nauja. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad tailandietiškas masažas yra siejamas su daugybe įvairių privalumų sveikatai – pradedant pagerėjusia kraujotaka ir baigiant sumažėjusiu stresu bei padidėjusia judesių amplitude.
Nors tailandietiškas masažas tinka įvairių amžiaus grupių žmonėms, tačiau yra atvejų, kai ši masažo rūšis nerekomenduojama. Tarp tokių atvejų patenka žmonės, kurie serga tam tikromis ligomis, pvz., vėžiu ar širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat nėščios moterys ir tie, kuriems neseniai buvo atlikta operacija. Todėl, jei galvojate apie tailandietišką masažą, tačiau nesate tikri ar jis tinka jūsų sveikatos būklei, pirmiausia turėtumėte pasitarti su savo gydytoju ir masažo specialistu.