Ar kada nors girdėjote spengimą (arba ūžimą) ausyse? Greičiausiai su tuo yra susidūręs kiekvienas, tačiau ar įsivaizduojate, kaip tektų gyventi, jei toks triukšmas niekada neišnyktų. Ši nuolatinė būklė dažnai diagnozuojama kaip tinitas ir gali sukelti zvimbimo arba cypimo pojūtį. Garso intensyvumas būti tiek pastovus, tiek kintantis. Jis gali varijuoti nuo stipraus iki švelnaus, aštraus ar blankaus, o kartais sukelia tarsi vandens sūkurio pojūtį aplink ausį. Tačiau šis ausyse girdimas triukšmas nėra susijęs su jokiu triukšmu aplinkoje. Deja, su šia problema susiduria daug žmonių, todėl naudinga apie tai pakalbėti plačiau.
Kas yra tinitas?
Tinitas arba spengimas ausyse yra lėtinė būklė, kuri apibūdinama kaip garso suvokimas (ūžesys, spengimas, švilpimas, zvimbimas ar kt.), kai išorinis garsas iš tikrųjų nėra girdimas. Spengimas ausyse gali būti periodinis arba nuolatinis ir gali būti jaučiamas vienoje arba abiejose ausyse. Nors tinitas pats savaime nėra liga, jis yra tam tikros pagrindinės ligos ar traumos požymis.
Tinitas yra labai dažna problema, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje. Tuo tarpu daugiau nei trečdalis sergančiųjų tinitu praneša apie beveik nuolat girdimą spengimą ausyse. Ilgainiui spengimas ausyse gali sukelti klausos ir pusiausvyros sutrikimų. Ir nors spengimas ausyse dažniau pasitaiko nuo 40 metų amžiaus, su šia problema vis dažniau susiduria ir jaunesni žmonės.
Vaistų nuo spengimo ausyse nėra, tačiau masažas gali padėti gydyti šios problemos sukeliamus simptomus ir palengvinti žmogaus gyvenimą. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad ausų, kaklo ir kramtomųjų raumenų masažas gali veiksmingai pagerinti sergančių tinitu būklę. Jeigu jus kankina ši būklė, jums galėtų būti naudinga išbandyti masažą, kurio metu daugiausia dėmesio skiriama galvai, kaklui ir ausims.
Dažnos spengimo ausyse priežastys
Spengimą ausyse gali sukelti įvairūs veiksniai – tiek fiziniai, tiek ir susiję su stresu. Pavyzdžiui, spengimas ausyse gali atsirasti dėl nervų galūnių dirginimo, aukšto kraujospūdžio, kraujotakos sutrikimų, šalutinio vaistų poveikio (pvz., didelių aspirino dozių ar tam tikrų antidepresantų) ar staigaus stipraus triukšmo. Tinito atsiradimo priežastimi taip pat gali būti įvairios tiesioginės ausies traumos, pvz., sumušimas, kritimas, sporto trauma ir kt. Spengimas ausyse kartais atsiranda ir dėl per didelės raumenų įtampos, susijusios su galvos ir kaklo sutrikimais bei žandikaulio skausmu. Be to, spengimo ausyse simptomus gali sustiprinti ir stresas, nerimas bei depresija.
Kaip masažas gali sumažinti spengimą ausyse
Masažas gali padėti palengvinti spengimo ausyse simptomus įvairiais būdais. Masažo terapija padeda sumažinti stresą, kuris priešingu atveju gali sustiprinti tiek spengimą ausyse, tiek bet kokias pagrindines ligas. Masažas taip pat padeda sprendžiant ir laikysenos problemas, kurios gali prisidėti prie tinito. Be to, raumenų įtampa gali sustiprinti spengimą ausyse, o kadangi masažas ją veiksmingai mažina bei padeda spręsti galvos, kaklo ir žandikaulio padėtis sutrikimus, kurie gali kelti įtampą vidinei ausies daliai, jis gali padėti sumažinti ir juntamą spengimą. Kaip minėta, spengimas ausyse nėra išgydomas, tačiau girdimą triukšmą galima kontroliuoti pasitelkiant įvairias masažo technikas, nukreiptas į konkrečius taškus, kurie yra išsidėstę aplink ausis ir kaklą.
Pabaigai
Masažas yra labai puikus natūralus gydymo būdas tiems, kurie susiduria su varginančiais tinito simptomais. Jis efektyviai malšina stresą ir nerimą, mažina juntamą įtampą koreguoja kaklo, žandikaulio ir ausų raumenų padėtį, tuo pačiu sumažindamas spengimą ausyse ir gerindamas bendrą savijautą.