Presoterapija: vienas iš limfodrenažo būdų
Presoterapija yra procedūra, kuri taikoma atliekant limfodrenažą ir kuri gali padėti sumažinti rankų bei kojų, kuriose kaupiasi skysčiai, apimtį, o taip pat paskatinti toksinų pašalinimą iš organizmo ir sumažinti juntamus skausmus.
Presoterapijos metu žmogus užsideda specialią aprangą, kuri per aparatą pripildoma suspausto oro, masažą primenančiais ritmingais judesiais suspaudžiant rankas, kojas arba pilvą. Tai yra vienas iš limfodrenažo variantų, kuris gali padėti sumažinti celiulito atsiradimą ir išlaisvinti limfmazgiuose esantį skystį, kuris gali susikaupti dėl įvairių priežasčių, pvz., po operacijos.
Kaip veikia presoterapijos aparatas?
Presoterapijos procedūrą atlieka apmokytas sveikatingumo srities specialistas arba masažuotojas. Presoterapija yra panaši į limfodrenažinį masažą, tačiau skirtumas tas, kas masažo terapija yra atliekama rankomis, o presoterapija – naudojant aparatą, kuris procedūros metu reguliuoja reikiamą spaudimą. Taigi, kaip iš tikrųjų atliekama presoterapija?
- Presoterapijos procedūrai atlikti nereikia nusirengti drabužių, todėl, atvykus į masažo saloną ar sveikatingumo centrą, jus nuves į masažo kambarį, kuriame specialisto padedami „apsirengsite“ specialius drabužius, juos apsivyniodami aplink rankas, kojas, pilvo sritį arba visas šias vietas.
- Šioje aprangoje yra vamzdeliai, sujungti su kompiuterizuotu oro slėgio aparatu. Kai jūsų vilkima apranga prisipildys oro, pajusite spaudimą, tačiau ne skausmą.
- Paprastai presoterapijos seansas trunka nuo 30 iki 45 minučių. Po atliktos procedūros kūnas būna lengvas ir ypatingai atsipalaidavęs. Presoterapiją galima atlikti net du kartus per savaitę, tačiau paprastai ją rekomenduojama kartoti kartą per savaitę apie 8 savaites iš eilės.
Presoterapija yra neskausminga, neinvazinė ir detoksikuojanti. Ši procedūra skatina natūralias organizmo funkcijas ir kartu yra fizioterapinio pobūdžio metodas, kuris jau kurį laiką yra pakankamai plačiai taikomas apatinių galūnių drenažui, gydant kraujagysles. Todėl ši metodika gali būti veiksminga, kaip apatinių galūnių edeminio celiulito gydymo priemonė.
Presoterapijos privalumai
Presoterapija teigiamai veikia ir stimuliuoja mūsų organizmo limfotakos sistemą. Jei organizmo limfinė sistema veikia tinkamai, ji gali netrikdoma pernešti limfą, kurioje yra baltųjų kraujo kūnelių, padedančių kovoti su įvairiomis infekcijomis. Presoterapija yra naudinga daugeliu atžvilgių, įskaitant:
- Celiulito mažinimą;
- Imuninės sistemos stiprinimą;
- Toksinų šalinimą iš organizmo;
- Raumenų atpalaidavimą ir skausmo malšinimą;
- Galūnių tinimo ir sąstingio mažinimą;
- Odos stangrinimą ir tonizavimą.
Kada presoterapijos reikėtų vengti?
Nors presoterapija yra laikoma saugia procedūra, vis dėlto, tam tikrais atvejais, prieš atliekant šią procedūrą, reikėtų pasitarti su savo gydytoju. Tarp tokių atvejų yra ir nėštumas, neseniai atlikta operacija, įvairių sveikatos sutrikimų paūmėjimas, osteoporozė, neseniai sugijęs lūžęs kaulas, cukrinis diabetas, širdies ligos ir kitos kontraindikacijos. Gydytojas, žinodamas jūsų ligos istoriją ir atsižvelgdamas į jūsų dabartinę sveikatos būklę bei taikomą gydymo planą, galės tiksliau pasakyti, ar tokia papildoma jūsų sveikatos būklės gerinimo priemonė jums galėtų būti tinkama.
Pabaigai
Presoterapija yra plačiai paplitusi ir dažnai taikoma procedūra, kurios pagalba galima pagelbėti limfodrenažui galūnių srityse, o taip pat pilvo srityje, kuri gali tapti lieknesnė, ir kartu galima efektyviau kovoti su celiulitu. Šios neinvazinės procedūros pagalba taip pat galima sumažinti skausmus ir iš organizmo lengviau pašalinti toksinus, atpalaiduoti raumenis ir pagerinti bendrą organizmo būklę ir savijautą. Todėl, jei norite išbandyti presoterapiją, atsižvelkite į savo dabartinę sveikatos būklę ir anksčiau turėtas sveikatos problemas, pasitarkite su savo gydytoju ir, gavę jo pritarimą, pasinaudokite visais minėtais presoterapijos teikiamais privalumais.