Nors nugaros skausmas yra labai dažna problema įvairaus amžiaus žmonių tarpe, laimei egzistuoja daugybė įvairių natūralių priemonių, kurios gali padėti sumažinti nugaros skausmą, tokiu būdu sumažinant ir vartojamų vaistų kiekį bei pagerinant kasdienio gyvenimo kokybę. Todėl siūlome susipažinti su keliomis natūraliomis nugaros skausmo mažinimo priemonėmis.
Taisyklinga laikysena
Turbūt ne vieną kartą esate girdėję raginimą nesikūprinti ir išlaikyti taisyklingą laikyseną, tačiau lygiai taip pat ne vieną kartą tokio patarimo neklausėte. Deja, bet daugumos žmonių laikysena yra netaisyklinga. Tačiau netaisyklinga laikysena gali dar labiau padidinti nugaros skausmą – ypač, jei ilgesnį laiką yra sėdima. Jei didžiąją dienos dalį sėdite, labai svarbu, kad nesukniubtumėte virš stalo. Turite sėdėti tiesiai, atpalaidavus pečius, o nugara turėtų būti atremta į kėdės atlošą. Tuo tarpu tarp apatinės nugaros dalies ir kėdės atlošo galite padėti pagalvėlę ar suvyniotą rankšluostį. Pėdos turėtų būti pastatytos ant žemės.
Taip pat reikėtų vengti pernelyg ilgo sėdėjimo. Tam galite pasitelkti ergonomišką stalą, kurio aukštis yra reguliuojamas. Tokiu atveju galėtumėte keisti darbinę padėtį, dalį laiko sėdėdami, o dalį – stovėdami. Jei ilgą laiką sėdėsite, tuomet reikšmingai padidės tarpslanksteliniams diskams tenkantis spaudimas. Net jei jūs dirbate biure, turėtumėte daryti reguliarias pertraukas, kurių metu atliktumėte įvairius mankštos pratimus.
Geresnis miegas
Kai juntamas nugaros skausmas, miegoti gali būti pakankamai sudėtinga. Dėl to tai gali tapti uždaru ratu, kadangi tuomet, kai mes prastai miegame, nugaros skausmas gali dar labiau paaštrėti. Tokiais atvejais naudinga pabandyti miegoti ant šono. Padėkite pagalvę tarp kelių, tokiu būdu užtikrindami, kad stuburas būtų neutralioje padėtyje ir sumažėtų nugarai tenkanti apkrova. Jei norite miegoti ant nugaros, tuomet pagalvę padėkite po keliais. Ir labai svarbu nepamiršti pasirūpinti patogiu ir tvirtu čiužiniu.
Fizinė terapija
Fizioterapeutas gali išmokyti jus tinkamai sėdėti, stovėti ir judėti, tokiu būdu užtikrinant, kad jūsų stuburas būtų tinkamoje padėtyje ir nebūtų per daug apkraunama nugara. Šios srities specialistas taip pat gali nurodyti fizinius pratimus, kurie galėtų sustiprinti giliuosius pilvo ir nugaros raumenis, kurie padeda jūsų nugarai. Tai gali padėti reikšmingai sumažinti nugaros skausmą ir apsaugoti nuo jo kilimo ateityje. Atlikti tyrimai rodo, kad tuomet, kai yra padidinama jėga, lankstumas ir ištvermė, nugaros skausmas sumažėja, tačiau tam reikia laiko.
Masažas
Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad reguliarus kassavaitinis nugaros masažas, atliekamas 10 savaičių iš eilės, padėjo sumažinti skausmą žmonėms, kurie susidūrė su lėtiniu nugaros skausmu. Toks teigiamas poveikis buvo pastebimas apytiksliai šešis mėnesius. Tai reiškia, kad norint pasiekti geriausią rezultatą, ne tik sumažinant nugaros skausmą, tačiau ir apsaugant nuo jo kilimo ateityje, masažo terapija vertėtų naudotis reguliariai. Kadangi masažo technikų yra daugybė, kiekvienam atvejui gali būti pasirinkta tinkamiausia masažo rūšis, tokiu būdu pasiekiant geriausius rezultatus.
Neilsinkite skaudančios nugaros
Anuomet gydytojai labai dažnai su nugaros skausmu susidurdavusiems pacientams rekomenduodavo „lovos režimą“. Tačiau šiomis dienomis mes puikiai žinome, kad gulėjimas lovoje gali tik dar labiau pabloginti situaciją, padidinant juntamą skausmą ir sukeliant kitas komplikacijas. Todėl ilsėtis tikrai nevertėtų ilgiau nei vieną ar dvi dienas. Labai svarbu pakilti iš lovos ir vėl palengva pradėti judėti. Fiziniai pratimai yra vienos iš pačių veiksmingiausių priemonių, padedančių greitai sumažinti nugaros skausmą. Todėl išbandykite plaukimą, vaikščiojimą arba jogą.