Šiandien stresui mažinti naudojami įvairūs gydymo būdai, tarp kurių yra psichoterapija, fizioterapija ir medikamentai. Nepaisant to, kad didžiausias veiksmingumas pasiekiamas taikant visus šiuos tris metodus, medikamentus galima pakeisti fizioterapija. Kovojant su depresija ir stresu ypatingas vaidmuo tenka ir patyrusio specialisto atliekamam neurosedatyviniam kūno masažui.
Kas yra neurosedatyvinis masažas?
Šios masažo technikos metu yra daromas poveikis nervų galūnėlėms, todėl pašalinami tokie simptomai kaip mieguistumas, nuovargis ir nemiga. Masažo seanso metu žmogus būna giliai atsipalaidavęs ir dažnai pasineria į miegą. Šios technikos veiksmingumas yra įrodytas, tačiau jos negalima lyginti su įprastiniu masažu.
Neurosedatyvinio masažo pagalba galima atpalaiduoti tiek atskiras kūno dalis, tiek visą kūną. Šios rūšies masažo principas yra pagrįstas taškiniu poveikiu receptoriams, kurie valdo nervų sistemą. Dėl streso ir nuovargio kai kuriose kūno vietose atsiranda įtampa. Jei žmogus ilgą laiką yra tokios būsenos, tikėtina, kad laikui bėgant išsivystys lėtinės ligos, fiziniai sutrikimai, nemiga ir nuovargis.
Poveikis
Neurosedatyvinis masažas padeda atpalaiduoti kūną, nervų sistemą ir sumažinti stresą. Masažo seansus ypač patogu atlikti namuose, nes po jo žmogus dažnai pasineria į ilgalaikį miegą, todėl šis technika dažnai pasitelkiama miego sutrikimo atvejais, kai kamuoja nemiga. Tokios fizioterapijos kursas kartu su apsilankymu pas psichologą gali pašalinti neigiamą streso poveikį ir padėti visam laikui jo atsikratyti.
Kada yra naudingas neurosedatyvinis masažas?
Masažo technika parenkama individualiai, atsižvelgiant į esamas problemas. Šiuolaikinis gyvenimo tempas dažnai sukelia stresą, o pagrindinis būdas su juo kovoti – savalaikė prevencija. Sunkus psichologinis sutrikimas gali išsivystyti net ir po įtempto darbo laikotarpio. Po neurosedatyvinio masažo sudėtingų situacijų sprendimas vyksta daug lengviau ir greičiau.
Optimalus variantas – neurosedatyvinio masažo terapiją pradėti vos pajutus pirmuosius gresiančių psichologinių problemų požymius. Be to, ši technika rekomenduojama tiems žmonėms, kurie nuolat nervinasi ir jaučia įtampą. Verta atkreipti dėmesį į kai kuriuos simptomus, į kuriuos nereikėtų numoti ranka:
- Nesidomėjimas įprasta veikla, kuri teikia malonumą;
- Depresija ir nerimas;
- Nuovargis;
- Pyktis ir irzlumas;
- Nuolatiniai miego sutrikimai.
Technika ir nauda
Neurosedatyvinis masažas labai skiriasi nuo įprastos fizioterapijos. Jis atliekamas naudojant glostomuosius, švelnius judesius. Šios srities specialistas turi sekti judesių kryptį ir kontroliuoti naudojamą jėgą. Tokius neurosedatyvinio masažo seansus gali tinkamai atlikti tik reikiamą specializaciją ir didelę patirtį turintys šios srities profesionalai. Tai yra labai svarbu todėl, kad streso metu nesulaukus pageidaujamo poveikio, būklė gali tik pablogėti. Jei žmogus lankosi ir pas psichologą, pastarąjį taip pat reikia informuoti apie masažo seansus.
Maksimalus atsipalaidavimas pasiekiamas taikant monotoniškus, nestiprius judesiais su lėtais perėjimais. Plačiausiai neurosedatyvinis masažas paplito kovojant su emociniu perdegimu ir stresu. Jis pasitelkiamas potencijos problemoms ir galvos skausmams spręsti, kartu nepamirštant ir migrenos gydymo. Šios technikos poveikis puikiai papildo psichosomatinių ligų, tokių kaip diabetas, skrandžio opos, stenokardija, hipertenzija ir odos ligos, gydymą.
Masažo metu taip pat yra stimuliuojama laimės hormono endorfino gamyba. Enforfinai pasižymi savybe gerinti nuotaiką ir šalinti streso apraiškas. Ne mažiau veiksmingas neurosedatyvinio masažo poveikis ir tais atvejais, kai reikia atsikratyti neigiamų aplinkos veiksnių sukeltų problemų.
Ši masažo technika puikiai tinka kovojant su lėtinio nuovargio ir pervargimo pasekmėmis, kai norima pasiekti labai gilų atsipalaidavimą ir pagerinti nuotaiką. Be to, neurosedatyvinis masažas yra naudingas ir kosmetologijos srityje, nes jis sustiprina naudojamų veido kaukių ir serumų poveikį, stangrina odą ir suteikia liftingo efektą. Masažo metu atpalaiduojami veido ir kaklo raumenys, taip pat užtikrinamas gilesnis naudingų medžiagų įsiskverbimas į odą.