Mezoterapija odai, veidui ir plaukams. Kokia šios procedūros nauda?
Kai kurių odos ir plaukų problemų neįmanoma spręsti kosmetinėmis priemonėmis: serumais, kremais ar losjonais, kadangi jų šaknys slypi gilesniuose odos sluoksniuose. Mezoterapija odai, veidui ir plaukams – tai specifinė estetinės medicinos procedūra, kurios metu į problematiškas odos vietas mikroinjekcijomis yra suleidžiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Šie komponentai padeda gerinti odos būklę, atkurti jos elastingumą, gyvybingumą ir stiprinti plaukų šaknis, skatinant sveiką jų augimą.
Šiame straipsnyje – svarbiausi dalykai apie mezoterapijos procedūrą: jos privalumai, efektyvumas sprendžiant įvairias odos ir plaukų problemas, kokių rezultatų galima tikėtis ir ką svarbu žinoti prieš bei po jos atlikimo.
Kokias problemas padeda spręsti mezoterapija?
Mezoterapijos procedūra padeda spręsti daugelį su amžiumi susijusių odos ir plaukų problemų, kai natūralus jų apsauginiai sluoksniai silpnėja. Ji padeda efektyviai paveikti ne tik odos paviršių, bet ir gilesnius sluoksnius bei poodį.
Mezoterapija veidui, odai ir plaukams yra vienas efektyviausių būdų kovoti su tokiomis problemomis kaip:
Problema | Procedūros efektas |
---|---|
Odos senėjimas | Skatina elastino ir kolageno gamybą, kurie yra būtini odos senėjimo problemoms spręsti, jaunatviškumui ir sveikatai palaikyti. |
Sausa oda | Grąžina odai skaistumą, padeda palaikyti jos drėgmę, suteikia sveiką ir švytinčią išvaizdą. |
Raukšlės | Lygina raukšles, atkuria odos tūrį ir stangrumą, suteikia jaunatviškesnį veido kontūrą. |
Papilkėjusi oda | Atgaivina odos spalvą, suteikia jai spindesio ir sveiką atspalvį. |
Riebi, porėta oda | Mažina riebalų išskyrimą, sutraukia poras, padeda išvengti uždegimų ir spuogų formavimosi. |
Praradusi elastingumą oda | Didina odos elastingumą, grąžinant jai tvirtumą ir stangrumą. |
Padidėjusi odos pigmentacija | Mažina pigmentacijos požymius, daro odos toną tolygesnį. |
Plaukų slinkimas | Maitina plaukų šaknis vitaminais, stiprina folikulus ir plauko struktūrą. |
Randai | Mažina randų matomumą, skatina naujų audinių formavimąsi, spartina odos atsinaujinimo procesus. |
Ir kt.
Per kiek laiko ir kokių rezultatų galima tikėtis?
Teigiamus pokyčius galima pastebėti jau po pirmosios sesijos: oda įgauna daugiau drėgmės, pagerėja jos tonas.
Gydymo kurso metu odos atspalvis tampa tolygesnis ir ryškesnis, ji atsinaujina, tampa elastingesnė ir tvirtesnė. Veido išvaizda taip pat akivaizdžiai jaunėja, sumažėja smulkiųjų raukšlių skaičius. Plaukai nustoja slinkti, pradeda intensyviau augti ir tampa stipresni, lankstesni bei žvilgantys.
Konkretus reikalingų procedūrų skaičius priklausys nuo keleto veiksnių: odos būklės, asmens amžiaus, plaukų slinkimo stiprumo, celiulito stadijos. Paprastai rekomenduojama atlikti nuo 4 iki 10 procedūrų kas 1-2 savaites.
Vėliau, profilaktikos tikslais, rekomenduojama atlikti 2-4 procedūras kas metus.
Kokiose kūno vietose galima atlikti mezoterapijos procedūrą?
Mezoterapija yra universalus gydymo būdas, taikomas įvairiose kūno vietose: veido, kaklo, dekoltė, rankų, plaštakų, pilvo, sėdmenų, galvos odos ir šlaunų zonoje.
Tai leidžia spręsti įvairias odos problemas, pritaikant procedūrą individualiai pagal kiekvieno asmens odos tipą ir poreikius.
Ar galima derinti mezoterapiją su kitomis estetinėmis procedūromis?
Mezoterapiją galima derinti su įvairiomis procedūromis, tokiomis kaip botulino toksino ar hialurono rūgšties injekcijos, cheminis odos šveitimas, lazerinės procedūros ar plastinės operacijos.
Svarbu atidžiai įvertinti odos būklę ir suplanuoti kiekvienai procedūrai tinkamą laiką, taip pat palikti tarp jų pakankamą intervalą, kad oda galėtų atsigauti ir maksimaliai išnaudoti kiekvienos procedūros teikiamą naudą.
Kaip elgtis prieš procedūrą ir po jos?
Prieš procedūrą
Prieš atliekant mezoterapijos procedūrą, svarbu laikytis šių rekomendacijų, kad pasiektumėte geriausius rezultatus:
- Konsultacija su specialistu – prieš pradedant bet kokias su oda susijusias procedūras, būtina pasitarti su kvalifikuotu specialistu, kuris įvertins jūsų odos būklę, sveikatos istoriją ir galimas kontraindikacijas.
- Hidratacija – gerai hidratuota oda geriau reaguos į mezoterapijos procedūras. Gerkite daugiau vandens prieš procedūrą.
- Venkite tam tikrų medikamentų ir maisto papildų – venkite aspirino, nesteroidinių uždegimą malšinančių vaistų ir žuvų taukų mažiausiai savaitę prieš procedūrą, kad sumažintumėte kraujavimo ir mėlynių atsiradimo riziką.
- Naudokite saulės apsaugą – apsaugokite savo odą nuo UV spindulių poveikio, naudodami aukšto SPF saulės kremą kelias dienas prieš procedūrą.
- Atsipalaiduokite – stresas gali turėti neigiamos įtakos odos būklei, todėl prieš procedūrą stenkitės vengti įtampos ir atsipalaiduoti.
Po procedūros
Po mezoterapijos procedūros, sklandų atsigavimą ir ilgalaikius rezultatus užtikrins šie veiksmai:
- Jokio makiažo – nenaudokite makiažo bent 24 valandas po procedūros, kad išvengtumėte infekcijų ir leistumėte odai gyti natūraliai.
- Venkite tiesioginės saulės – venkite tiesioginių saulės spindulių ir nesilankykite soliariumuose mažiausiai savaitę po procedūros, kad apsaugotumėte odą nuo pažeidimų ir hiperpigmentacijos.
- Švelni odos priežiūra – naudokite švelnius odos priežiūros produktus ir vengkite agresyvių šveitiklių ar chemijos.
- Nekelkite įtampos odai – vengkite karštų vonių, saunų ir intensyvaus sporto, kas gali didinti odos jautrumą, mažiausiai 48 valandas po procedūros.
- Atkreipkite dėmesį į odos reakcijas – stebėkite odos būklę po procedūros ir, jei pastebite bet kokius neįprastus požymius, kreipkitės į savo specialistą.
Kada negalima atlikti šios procedūros? Pagrindinės mezoterapijos kontraindikacijos
Ši procedūra neatliekama:
- Nėščioms moterims – dėl potencialaus neigiamo poveikio nėštumo eigai ir vaisiaus sveikatai mezoterapija neatliekama besilaukiančioms moterims.
- Esant odos ligoms ar jų paūmėjimams – jei sergate ūmiomis odos ligomis ar patiriate lėtinių odos ligų paūmėjimus, procedūra gali dar labiau pabloginti odos būklę, todėl procedūros taip pat nebus galima atlikti.
- Vartojant tam tikrus medikamentus (pavyzdžiui, retinoidus) – kai kurie medikamentai, tokie kaip retinoidai, didina odos jautrumą, kas mezoterapijos metu gali sukelti stiprias nepageidaujamas reakcijas.
- Esant kraujo krešėjimo problemoms – asmenims su kraujo krešėjimo sutrikimais yra didesnė kraujavimo rizika mezoterapijos metu, kas gali sukelti rimtas komplikacijas.
- Turintiems neurologines būkles (epilepsiją ir pan.) – žmonėms, sergantiems tam tikromis neurologinėmis ligomis, pvz., epilepsija, mezoterapijos procedūros gali sukelti pernelyg didelį stresą ir iššaukti nepageidaujamas reakcijas.
- Netrukus po operacijos – po operacijų, kai organizmas yra pažeidžiamas ir gijimo procesai yra aktyvūs, mezoterapija gali trikdyti jiems ir kelti infekcijos riziką.
- Esant alergijai mezoterapijos ingredientams – hialurono rūgštis ir kiti mezoterapijos kokteiliuose naudojami komponentai skirti stiprinti odą, plaukus ir padėti organizmui apsisaugoti nuo laisvųjų radikalų poveikio, gali kelti stiprią alerginę reakciją. Prieš procedūrą būtina aptarti šį klausimą su gydytoju, siekiant išvengti komplikacijų.