Masažo privalumai psichologinei sveikatai
Žmogaus fizinės ir psichinės sveikatos ryšys yra labai gerai žinomas ir kuo puikiausiai ištirtas. Jau seniai žinoma, kad stresas gali turėti labai didelę ir reikšmingą įtaką tiek vienai, tiek ir kitai sričiai. Jį galime patirti labai įvairiais būdais – darbovietėje, santykiuose, susidurdami su finansiniais sunkumais ir kt. Tačiau tinkamų streso įveikimo strategijų paieška gali padėti mums gerokai lengviau išspręsti tiek fizines, tiek ir psichologines problemas.
Nors paprastai kiekvienas puikiai žino, kad masažo terapija gali padėti labai veiksmingai išspręsti įvairias fizines problemas, atlikti tyrimai taip pat parodė, kad masažas turi ir labai didelį teigiamą poveikį žmogaus psichologinei sveikatai. Reguliariai atliekama masažo terapija gali padėti pakeisti mūsų fizinį kūną, protą ir kartu padidinti produktyvumą. Todėl šiandien išsamiau aptarsime masažo privalumus žmogaus psichologinei sveikatai.
Mažina streso lygį
Streso hormonu yra vadinamas kortizolis. Kai išsiskiria didelis kortizolio kiekis, mes jaučiamės išsekę, būname įsitempę ir neramūs. Padidėjęs kortizolio lygis ir patiriamas ilgalaikis stresas gali sukelti daugybę papildomų sveikatos problemų. Laimei, masažo terapija kortizolio kiekį gali sumažinti netgi 30 %. Tai reiškia, kad tokiu būdu organizmas geba lengviau natūraliu būdu suvaldyti nerimą.
Gerina miegą
Reguliarus miegas yra labai svarbi bet kurio sveikatingumo plano dalis. Jei miegame prastai ar miego mums nepakanka, tuomet būname labiau linkę į įvairias fizines ir psichines problemas. Ir nors masažo metu paprastai neužmiegate, dėl pagerėjusios kraujotakos, atsipalaidavusių raumenų ir sumažėjusio širdies ritmo galima pagerinti savo miego kokybę ir daug giliau miegoti.
Gerina savijautą
Oksitocinas vadinamas „meilės“ hormonu. Kai žmonės fiziškai susijungia, liesdamiesi, apsikabindami ar užmegzdami artimesnį ryšį, išsiskiria oksitocinas, kuris paskatina komforto, lengvumo ir gerovės jausmus. Profesionalaus masažo specialisto prisilietimas gali paskatinti šio hormono išsiskyrimą, tokiu būdu suteikdamas dar didesnį atsipalaidavimą ir gerovės jausmą.
Palengvina depresijos simptomus
Atlikti tyrimai parodė, kad masažo terapija gali padėti palengvinti depresijos ir nerimo simptomus. Tačiau suprantama, kad jei iš tiesų kenčiate nuo depresijos arba jums reikia rimtos psichologinės pagalbos, masažas yra viena iš veiksmingų priemonių, tačiau niekada nepakeis profesionalios psichologo pagalbos ir jo pateikiamų patarimų. Todėl į psichologinių bėdų sprendimą visuomet reikėtų žvelgti kompleksiškai.
Nuramina protą
Atsitraukimas nuo kasdienių rūpesčių ir darbų visuomet padeda lengviau atsigauti ir pailsėti. Todėl jei reguliariai naudojamasi masažo terapija, protas tampa daug šviesesnis ir į daugelį situacijų gebame pažvelgti kitomis akimis.
Padidina serotonino ir dopamino kiekį
Jei vartojami antidepresantai, didelė jų dalis sumažina serotonino, kuris yra „laimės“ neurotransmiteris, kiekį žmogaus smegenyse. Atlikti tyrimai parodė, kad masažo terapija gali padidinti serotonino ir dopamino kiekį apytiksliai 30 %, tokiu būdu pagerinant ir žmogaus nuotaiką.
Padeda jaustis žvaliems ir energingiems
Nepaisant to, su kokiomis psichikos ligomis yra susiduriama, jos neabejotinai sekina ir vargina. Tokiais atvejais dažnai gali atrodyti, kad ryte nė neįmanoma išlipti iš lovos, o ką jau kalbėti apie efektyvų ir produktyvų darbą bei kasdienių užduočių atlikimą. Kadangi masažo pagalba pagerėja kraujotaka, padidėja ir energijos lygis, sumažėja nuovargis ir mieguistumas bei atsiranda didesnis susikaupimas.
Pabaigai
Privalumų, kuriais pasižymi masažas mūsų psichologinei sveikatai, yra labai daug. Tačiau puikiai suprantama, kad nėra vieno vienintelio sprendimo, kuris akimirksniu padėtų išspręsti visas problemas. Laimei, pasitelkus kompleksinius sprendimus, galima daug lengviau sumažinti įtampą, nerimą ir depresijos simptomus.