Masažo nauda, norintiems gyventi produktyvesnį ir kokybišką gyvenimą
Kalbėdami apie atsipalaidavimą, labai dažnai pirmiausia pagalvojame apie masažą. Tačiau masažo terapijos nauda iš tikrųjų neapsiriboja vien tik atsipalaidavimu. Masažas turi ir didelę gydomąją naudą, kuri daro tiesioginį poveikį mūsų produktyvesniam gyvenimui. Be to, norint pajusti faktinę masažo naudą, nereikia laukti labai ilgai, kaip daugelis mano. Norimą rezultatą galima pajusti pasirinkus net ir 20 minučių trukmės masažą.
Masažas mažina nerimą
Jei kenčiate nuo nerimo, atlikti tyrimai rodo, kad masažas gali padėti gerokai sumažinti jo simptomus. Masažas mažina simpatinį tonusą, kuris būdingas generalizuotu nerimo sutrikimu sergantiems žmonėms, ir didina parasimpatinį atsaką. Taigi, masažo metu padidėja parasimpatinė (arba raminamoji) reakcija, todėl sumažėja juntamas nerimas. Be to, šis masažo poveikis gali būti ir ilgalaikis.
Masažas gerina miegą
Jei kenčiate nuo nemigos arba turite kitokių miego sutrikimų, masažo terapija gali padėti geriau išsimiegoti. Miegas yra susijęs su nervų sistemos aktyvumu, o masažo metu nervų sistema iš tikrųjų pati sulėtėja dėl spaudimo. Be to, kai miegame giliau ir atstatomojo miego metu, sumažėja skausmo neurotransmiterio kiekis, o tai mažina bendrą skausmą. Taigi, jei žmogus jaučia skausmus, masažas gali turėti net dvejopą naudą.
Masažas gerina dėmesio koncentraciją
Jei sunku susikoncentruoti, masažo terapija gali padėti pagerinti dėmesį ir gebėjimą susikaupti. Norint geriau sutelkti dėmesį, reikia sumažinti širdies ritmą. Kadangi masažo metu sulėtėja nervų sistemos veikla, kartu sulėtėja ir širdies ritmas. Masažuojant kūną, slėgio receptoriai stimuliuoja vagalinę veiklą, kylančią iš smegenyse esančio nervo, vedančio į kelias skirtingas organizmo sritis, įskaitant širdį. Todėl masažo metu jaučiant spaudimą, gali sumažėti širdies ritmas ir pagerėti dėmesio koncentracija.
Masažas padeda esant tam tikroms sveikatos būklėms
Ar žinojote, kad mūsų organizmas turi dvi skirtingas imunines reakcijas? Tai tiesa. Tam, kad mūsų imuninė sistema veiktų optimaliai, šios dvi reakcijos turi būti atitinkamai subalansuotos. Masažo terapijos metu lėtėja streso hormonų poveikis, todėl galima išlaikyti šią pusiausvyrą. Be to, masažas gali padėti lengviau kontroliuoti įvairias autoimunines ligas, pvz., I tipo diabetą, dermatitą ar astmą, nes masažas malšina skausmus ir sumažina nuovargį.
Masažas padeda gydyti traumas
Kai patiriame traumą, atsiranda sąnarių skausmai arba pažeidžiami minkštieji audiniai, mūsų kūne atsiranda mazgai arba trigeriniai taškai, masažo terapija gali padėti pašalinti minkštųjų audinių pažeidimus ir pagerinti kraujotaką. Jei tokie apribojimai nepašalinami, laikui bėgant jie gali sukelti įvairių problemų, pvz., sąnarių irimą, raiščių problemas ir kt. Taigi, aktyviai masažuojant kūną tose srityse, kuriose yra pažeisti minkštieji audiniai, greičiau išgydomos patirtos traumos ir būna lengviau išvengti panašių problemų ateityje. Žinoma, labai svarbu, kad masažą atliktų patyręs šios srities profesionalas.
Masažas mažina nuovargį
Nuovargis šiandien yra neatskiriama daugelio žmonių kasdienio gyvenimo dalis. Kad ir kokia būtų jūsų nuovargio priežastis, masažas yra vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių jo mažinimo būdų. Atlikto tyrimo metu nustatyta, kad krūties vėžį išgyvenusių moterų, kurioms kas savaitę buvo atliekami švediški masažai, nuovargis sumažėjo.
Pabaigai
Žinoma, masažo nauda mūsų organizmo sveikatai ir bendrai savijautai neapsiriboja vien pirmiau išvardytais privalumais, tačiau vien pastarieji yra puikus įrodymas, kad masažo terapija iš tikrųjų gali pagerinti mūsų gyvenimo kokybę ir padidinti produktyvumą. Pasirinkus patyrusį masažo specialistą, kuris gali pasiūlyti daug skirtingų masažo technikų, bus daug lengviau pasiekti norimą rezultatą.