Patyrę masažo specialistai masažo terapijos metu naudoja daugybę skirtingų masažo technikų, kurios taikomos sprendžiant įvairias sveikatos problemas, siekiant pagerinti savijautą ir sumažinti kūno įtampą. Kiekvienos rūšies masažui naudojamos skirtingos Masažavimo technikos, kurias sudaro įvairūs masažo judesiai. Šiame straipsnyje norime jus plačiau supažindinti su masažo judesiais, kuriuos dažniausiai naudoja masažo terapijos specialistai.
Maigymo judesiai
Maigymo judesiai atliekami nykščiais arba delnais spaudžiant pasirinktas masažuojamas kūno vietas. Šia masažo technika siekiama „atitraukti“ raumenis nuo kaulų ir sumažinti raumenų spazmus. Maigymo judesių techniką įvaldyti nėra sudėtinga, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą odos ir raumenų spaudimo dažnumą bei intensyvumą.
Vienas iš būdų sužinoti, kokio stiprumo ir dažnumo spaudimą reikėtų pasirinkti masažo terapijos metu, yra pasiteirauti kliento, ko jis pageidauja. Kitu atveju galima reguliuoti spaudimą ir dažnumą pagal tai, kaip klientas reaguoja į atliekamus masažinius judesius. Be abejo, visada būtina įsitikinti, ar masažuojamas asmuo nejaučia jokio skausmo ir diskomforto. Masažas pradedamas nuo lengvo spaudimo ir mažesnio dažnumo, o paskui laipsniškai koreguoti judesius pagal tai, ko pageidauja klientas ar kokį tikslą norima pasiekti.
Švelnūs / stiprūs glostymo judesiai
Šie masažo judesiai taip pat yra labai populiarūs ir dažnai taikomi daugelyje masažo rūšių. Taikant šį metodą oda švelniai glostoma plokščiu delnu, lengvai slystant kūno paviršiumi. Kad būtų patogiau, gali būti naudojami aliejai arba kremai.
Glostymas dažnai naudojamas masažo pradžioje ir pabaigoje, kad masažuojamasis galėtų lengviau atsipalaiduoti. Tokiu būdu raumenys paruošiami kitiems, intensyvesniems masažo judesiams ir aktyvinama įvairių kūno dalių kraujotaka.
Naudojant šiek tiek didesnį spaudimą, ši masažo technika taikoma kai reikia pašalinti raumenų mazgus ir įtampą skirtingose kūno vietose. Ši technika dažna įvairių rūšių masažo, pvz., švediško, terapijoje.
Trynimo judesiai
Trynimo judesiai atliekami daugiausia nykščiais, sukant ratu ir spaudžiant. Šis metodas naudojamas kraujotakai organizme skatinti, taip pat raumenų ir sąnarių skausmui gydyti. Trynimo judesiais gydomos lokalizuotos kūno dalys, ypač sustingę raumenys arba skaudantys sąnariai. Didesnio intensyvumo trynimo judesiai gali būti įtraukti į giliųjų audinių masažą kaip masažavimo technikos, padedanti sumažinti sustingimą ir (arba) diskomfortą gilesniuose raumenų audinių sluoksniuose.
Tapšnojimo judesiai
Tapšnojimo judesiai paprastai naudojami sportiniam masažui. Jie yra vienas iš geriausių būdų pagerinti kraujo apytakai organizme. Šio masažo metu masažo specialistas greitais tapšnojimo judesiais masažuoja įvairias kūno dalis, ypač nugarą, šlaunis ir sėdmenis.
Atliekant tapšnojimo judesius, oda liečiama pirštų galais ir delnų kraštais arba lygiagrečiai vienas šalia kito laikomais delnais, atsižvelgiant į tai, kas masažuojamam žmogui maloniau. Tapšnojimo judesiai gali būti atliekami greitai ir ritmingai, susikoncentruojant į konkrečią kūno vietą, kuri yra ypač sustingusi ir skausminga.
Vibravimo judesiai
Vibravimo judesiai gali būti atliekami delnais, kai masažuojamas didesnis kūno plotas (pvz., nugaros srityje) arba pirštais (kai masažuojama veido sritis), lengvai ir gana dideliu greičiu masažuojant raumenis, imituojant vibraciją pasirinktoje kūno srityje.
Ši masažo technika paprastai nepasižymi dideliu intensyvumu, nes jos tikslas – atpalaiduoti kūno raumenis ir nervus ir sukurti raminamąjį poveikį. Be to, daugelis masažo specialistų šią techniką rekomenduoja naudoti masažuojant randus ir jų paviršių. Todėl vibravimo judesiai tinka tais atvejais, kai žmogus yra jautrus didesnio intensyvumo masažui. Taikant visus minėtus masažo judesius, svarbiausia, kad masažas žmogui nesukeltų skausmo ir nemalonių pojūčių, padėtų atsipalaiduoti ir nusiraminti.