Masažas taurėmis yra alternatyviosios terapijos rūšis, kuri atsirado Kinijoje. Šios terapijos metu ant odos yra dedamos taurės. Dėl taurių daromas siurbimo poveikis teigiamai veikia odą, gerina kraujotaką ir gali paskatinti gijimą.
Masažo taurėmis šalininkai taip pat teigia, kad odos įsiurbimas padeda pagerinti ir „či“ energijos tekėjimą mūsų kūne. „Či“ yra kinų kalbos žodis, reiškiantis „gyvenimo jėgą“. Įžymus taoistų alchemikas ir žolininkas Ge Hong pirmasis pradėjo praktikuoti masažą taurėmis. Jis gyveno 281-341 m. Daug taoistų iki šiol tiki, kad masažas taurėmis padeda mūsų kūne subalansuoti In ir Jan (teigiamą ir neigiamą) energiją. Manoma, kad minėtų dviejų energijų pusiausvyros atkūrimas didina organizmo atsparumą patogenams, gerina kraujotaką ir mažina skausmą.
Masažo taurėmis terapija gerina kraujotaką toje vietoje, kurioje dedamos taurės. Taurės gali sumažinti įtampą raumenyse, todėl prisideda prie bendros kraujotakos gerinimo ir skatina ląstelių regeneraciją. Be to, ši terapijos rūšis padeda susidaryti naujam jungiamajam audiniui ir audinyje susiformuoti naujoms kraujagyslėms. Mūsų dienomis žmonės masažai taurėmis pasitelkiamas kaip papildoma gydymo priemonė, gerinanti bendrą savijautą ir padedanti spręsti įvairias sveikatos problemas.
Masažo taurėmis terapijai skirtos priemonės
Masažo taurėmis atsiradimo pradžioje ši masažo terapija buvo atliekama naudojant gyvūnų ragus. Vėliau „taurės“ buvo pradėtos gaminti iš bambuko ir keramikos. Įsiurbimo efektas būdavo sukuriamas naudojant karštį. Taurės būdavo pašildamos ugnimi iš vidaus ir dedamos ant odos. Vėsdamos taurės į savo vidų įtraukdavo odą. Tuo tarpu šiais laikais masažas taurėmis paprastai atliekamas naudojant stiklines taureles, savo forma primenančias apvalius kamuoliukus.
Kam gali pagelbėti masažas taurėmis?
Dar gilioje senovėje masažas taurėmis buvo naudojamas gydyti įvairiems negalavimams. Tačiau pagrindinė šios masažo terapijos nauda yra ta, kad ji ypač veiksminga siekiant sumažinti raumenų skausmus. Kadangi taures galima dėti akupresūros taškų vietose, ši terapija naudojama gydant virškinimo sutrikimus, odos ligas ir kitas sveikatos problemas, kurioms dažnai pasitelkiama akupresūra.
2012 m. atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad masažas taurėmis gali būti daugiau nei tik placebo efektas. Mokslininkai išsiaiškino, kad masažas taurėmis gali pagelbėti ir juostinės pūslelinės, veido paralyžiaus, kosulio ir dusulio, aknės, tarpslankstelinio disko (stuburo) išvaržos ir kitų sveikatos problemų atveju. Tačiau tyrimus atlikę mokslininkai nurodo, kad daugelyje atliktų masažo taurėmis tyrimų kilo ir nemažai abejonių, todėl reikia daugiau tyrimų, kurie galėtų patvirtinti masažo taurėmis veiksmingumą.
Masažas taurėmis rekomenduojamas ne kiekvienam, todėl šios terapijos patariama vengti toliau išvardytoms žmonių grupėms:
- Vaikams iki 4 metų nereikėtų taikyti masažo taurėmis terapija. Jei šis gydymo būdas naudojamas vyresnio amžiaus vaikams, jis turėtų trukti tik labai trumpą laiką.
- Senjorams – senstant mūsų oda plonėja ir tampa lengviau pažeidžiama. Be to, tam neigiamos įtakos gali turėti ir įvairūs vartojami vaistai.
- Nėščioms moterims masažo taurėmis negalima taikyti pilvo srityje ir apatinėje nugaros dalyje.
- Menstruacijų metu.
- Vartojantiems kraują skystinančius vaistus.
- Papildomi atvejai. Masažo taurėmis patariama vengti ir esant nudegimams nuo saulės, atsiradus žaizdoms, odos opoms, neseniai patyrus traumą ir turint vidaus organų sutrikimų.
Masažas taurėmis yra labai sena natūralaus gydymo forma, kuri gali padėti sumažinti tiek laikinų sveikatos problemų simptomus, tiek ir sergant lėtinėmis ligomis. Tačiau jei nuspręsite pasirinkti šį alternatyvų gydymą taurėmis, prieš įtraukdami jį į savo gydymo planą, pirmiausia būtinai pasitarkite su savo šeimos gydytoju.