Masažas mūsų geresnei savijautai ir sveikatai
Turbūt visi, kurie yra kada nors naudojęsi profesionalaus masažuotojo atliekamu masažu, pripažins, kad masažas yra atpalaiduojanti ir maloni procedūra. Tačiau masažo procedūrų nauda mūsų kūnui vien tuo neapsiriboja. Masažo istorija mena tūkstančius metų, o tai rodo, kad jis iš tikrųjų gali būti labai naudingas mūsų sveikatai bei bendrai savijautai.
Atpalaiduoja raumenis
Raumenų įtampą gali sukelti daug skirtingų veiksnių – pradedant intensyviu fiziniu krūviu ir baigiant netinkama laikysena ir kasdien juntamu stresu. Masažo terapija gali padėti sumažinti įtampą raumenyse, tokiu būdu pagerinant ne tik raumenų būklę, bet ir gyvenimo kokybę bei nuotaiką apskritai.
Stimuliuoja kraujotaką
Masažo terapija mums padeda pasijusti geriau dar ir dėl to, kad masažuojant pagerinama kraujotaka organizme. Kuo geresnė kraujotaka, tuo mažiau žmogus pavargsta, nesikaupia skysčiai galūnėse ir pagerėja raumenų būklė.
Malšina raumenų skausmus
Po sunkios ir varginančios treniruotės raumenys gali būti labai įsitempę ir skaudėti. Tai kelia didelį diskomfortą, tačiau pasinaudojus masažu, galima natūraliu būdu sumažinti skausmą ir diskomfortą bei pagreitinti raumenų atsistatymą.
Mažina stresą
Stresas gali sukelti labai daug įvairių sveikatos problemų. Dėl nuolat patiriamo streso žmogus gali susidurti su emocinėmis ir fizinėmis problemomis. Šiuo atveju gali padėti profesionalus masažas, kurio metu sumažėja juntamas stresas, greičiau nusiraminama ir pagerėja bendra savijauta.
Gerina miego kokybę
Mūsų patiriamas stresas gali labai lengvai ir greitai sutrikdyti organizmo pusiausvyrą ir trukdyti žmogui gerai išsimiegoti. Masažo terapija gali būti veiksminga, nes sumažina organizme esančių streso hormonų kiekį. Tai savo ruožtu leidžia geriau pailsėti, nes pagerėja miego kokybė.
Didina sąnarių judrumą
Nemaža dalis žmonių šiandien juda gerokai mažiau nei turėtų. Dėl to, bėgant laikui, gali atsirasti sąnarių sąstingis ir judrumo praradimas. Žinoma, tam įtakos gali turėti ir amžius bei įvairios ligos. Masažo terapija gali padėti pagerinti sąnarių būklę, jų lankstumą ir judrumą.
Spartina minkštųjų audinių gijimą po traumų
Reabilitacijos procesas, patyrus raumenų traumas, gali būti ilgas ir sudėtingas, tačiau masažo terapija paspartina gijimo procesus ir sutrumpina atsistatymo laiką. Be to, masažas gali būti derinamas kartu su tradiciniais fizinės terapijos metodais, pagerinant kraujotaką, sumažinant sąnarių patinimą ir įtampą.
Stiprina imuninę sistemą
Padidėjęs streso ir nuovargio lygis gali greitai susilpninti organizmo imuninę sistemą. Tačiau masažo terapija palengvina šiuos simptomus ir, tuo pačiu, imuninės sistemos būklę. Be to, masažo metu organizme gali padidėti tam tikrų rūšių ląstelių, kurios didina organizmo atsparumą įvairioms ligoms ir infekcijoms, kiekis.
Skatina protinę veiklą
Masažas gali padėti sumažinti streso lygį ir praskaidrinti mintis. Tokie veiksniai kaip nuovargis, stresas ir miego trūkumas turi neigiamos įtakos mūsų protinei veiklai, todėl kokybiškas masažas gali padėti pagerinti protinį budrumą ir protinę veiklą bei priimti geresnius sprendimus.
Stimuliuoja limfinę sistemą
Limfa padeda iš mūsų organizmo ir raumenų pašalinti medžiagų apykaitos atliekas ir toksinus, kartu sumažinant kraujospūdį ir pagerinant bendrą organizmo veiklą. Tuo tarpu masažas gali padėti pagerinti limfinės sistemos veiklą ir paskatinti limfos tekėjimą organizme.
Pabaigai
Visi šie profesionalaus masažo privalumai nėra vieninteliai, kuriais pasižymi masažo terapija. Iš tiesų, tai yra labai universali natūrali priemonė, kuri veiksmingai veikia ne tik mūsų fizinį kūną, bet ir protą. Tai būdas nusiraminti, atsipalaiduoti, atsistatyti ir sumažinti įvairių ligų bei sveikatos negalavimų simptomus. Taigi, jei ieškote būdų, kurie galėtų padėti jūsų geresnei savijautai ir sveikatai, masažas yra vienas iš jų.