Hidromasažas – tai gydomoji procedūra, kurios metu naudojant vandenį ir slėgio sroves masažuojami raumenys ir kiti minkštieji kūno audiniai. Šis metodas kartais vadinamas hidroterapija, povandeniniu masažu arba vandens terapija.
Nors moksliškai įrodyta, kad hidromasažas padeda malšinti skausmą, susijusį su fiziniais pratimais ir taip pat su tam tikromis sveikatos būklėmis, bei pasižymi kitais privalumais žmogaus sveikatai, jis gali būti tinkamas ne visiems. Todėl jei jus domina hidromasažas, prieš pradedant taikyti tokią terapiją reikia pasitarti su gydytoju.
Kaip atliekamas hidromasažas?
Hidroterapija pradėta taikyti dar senovės graikų ir romėnų civilizacijose, kai daugiausia dėmesio buvo skiriama atsipalaidavimui karštame arba šaltame vandenyje vonioje. Nors tiek maudymasis vandenyje, tiek mankšta vandenyje laikomi hidroterapijos metodais, hidromasažas gali būti atliekamas naudojant įvairius aparatus.
Jei naudojama tradicinė hidromasažo įranga, reikia dėvėti maudymosi kostiumėlį ir sėdėti arba gulėti šiltame vandenyje. Tokioje įrangoje taip pat naudojami hidrauliniai purkštukai, kurie gali būti reguliuojami pagal jūsų pageidavimus.
Kitas pasirinkimas – sausasis hidromasažas, kai naudojamas stalas, panašus į tą, kuris naudojamas tradicinio masažo metu. Užuot pasinėrus į vandenį, ant paties stalo yra vandens pripildytas čiužinys ir purkštukai, kad būtų galima jausti ir šilumą, ir spaudimą nenusirengiant. Hidromasažo stalai taip pat turi papildomą privalumą – termostatus, padedančius reguliuoti temperatūrą.
Povandeninio masažo privalumai
Nors reikia daugiau klinikinių įrodymų, patvirtinančių povandeninio masažo terapijos naudojimą tam tikroms ligoms gydyti, tačiau tam tikra jos nauda yra neginčijama.
Atsipalaidavimas ir geresnė nuotaika
Turbūt vienas iš labiausiai pripažintų masažo terapijos privalumų yra bendras kūno atpalaidavimas. Kai kuriais atvejais tai gali net padėti sumažinti stresą ir nerimą. Tyrimai, kuriuose dalyvavo reumatoidiniu artritu sergantys žmonės, parodė, kad hidroterapija sumažino skausmą ir pagerino nuotaiką.
Skausmo mažinimas
Daugelis kitų tyrimų atskleidė hidroterapijos poveikį skausmui. Pati masažo terapija taip pat buvo priimta taikyti kaip papildomas kelių, apatinės nugaros dalies, kaklo ir pečių skausmo gydymo metodas. Tačiau reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų galima įvertinti hidromasažo saugumą ir veiksmingumą gydant kitų formų lėtinį skausmą, pavyzdžiui, fibromialgiją ir galvos skausmus.
Pagalba po fizinio krūvio
Tyrimai rodo, kad bendroji hidroterapija gali padėti malšinti skausmą. Galbūt tai yra viena iš priežasčių, kodėl sporto salėse ir sporto klubuose gali būti siūlomi hidromasažo stalai, kad klientai galėtų sumažinti raumenų skausmus ir nuovargį po treniruočių. Tačiau jei patyrėte kokių nors sąnarių traumų ar kaulų lūžių, greičiausiai gydytojas jums hidromasažo nerekomenduos.
Pagerėjusi kraujotaka
Dar viena galima masažo terapijos nauda – pagerėjusi kraujotaka. Tyrimai rodo, kad hidroterapijos metu naudojamas šaltas vanduo gali pagerinti kraujotaką. Jei norite tai išbandyti, galite pasiteirauti masažuotojo apie hidromasažą vėsesniame vandenyje.
Geresnė širdies veikla
Tyrimai parodė, kad hidromasažas gali pagerinti daugumos pacientų, patyrusių širdies smūgį, klinikinę būklę – pacientams sumažėjo kraujotakos sutrikimų, krūtinės skausmų dažnumas ir padidėjo fizinio krūvio tolerancija.
Pagerėjusi odos būklė
Nustatyta, kad vien masažo terapija pagerina kraujotaką, o tai gali suteikti odai sveiką ir švytinčią išvaizdą. Ypač hidromasažas pasirodė esąs naudingas žmonėms, sergantiems rimtesnėmis odos ligomis. Atlikti tyrimai parodė, kad hidromasažas veiksmingai mažina odos randus, pigmentaciją, paraudimą ir uždegimus.
Pabaigai
Šiuolaikiniuose hidromasažo aparatuose dažniausiai naudojami šilto vandens ir slėginių purkštukų įrenginiai, padedantys malšinti skausmą. Nors hidromasažo nauda labai plati, šis metodas tinka ne visiems. Prieš atliekant hidromasažą svarbu pasitarti su gydytoju, ypač jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų.
Image credits Plus Life Health