Celiulitu yra apibūdinamos kūno vietos, kurios tapusios panašiomis į apelsino žievelę. Remiantis atliktais tyrimais, apytiksliai 80-90 % suaugusių moterų turi celiulitą, kuris yra matomas ant sėdmenų, šlaunų ir klubų. Tačiau apatinė pilvo ir viršutinė rankų dalis taip pat gali būti paveiktos celiulito. Paprastai celiulitas dažnesnis su viršsvoriu ar nutukimu susiduriančių žmonių tarpe, nors su šia problema gali susidurti ir labai liekni žmonės.
Celiulito priežastys
Mūsų oda, raumenys, riebalai ir kiti audiniai yra sudaryti iš sluoksnių. Mokslininkai mano, kad celiulitas ima formuotis tuomet, kai suyra jungiamojo audinio skaidulos, kurių pagalba oda yra pritvirtinama prie raumenų, todėl tokiu atveju riebalų ląstelėms atsiranda galimybė patekti į odos sluoksnį. Visa tai sukuria nelygią ir duobutėmis nusėtą odos tekstūrą, kuri būna panaši į sūrio ar apelsino žievelės paviršių.
Nors kiekvienas iš mūsų galime susidurti su celiulitu, vis dėlto kai kuriems žmonėms celiulito atsiradimo rizika yra didesnė. Todėl naudinga pateikti ir keletą veiksnių, kurie gali paskatinti celiulito formavimąsi:
- Lytis. Kaip jau spėjote sužinoti, celiulitas dažnesnis moterų tarpe, kadangi skirtingai nei vyrų atveju, moterų kūne jungiamasis audinys yra išsidėstęs vertikaliomis linijomis, todėl tokia struktūra nepajėgia veiksmingai sulaikyti į odos paviršių prasiveržiančių riebalų ląstelių.
- Amžius. Su celiulitu dažniau susiduriama bėgant metams, kuomet oda pamažu praranda savo elastingumą, o jungiamieji audiniai tampa silpnesni.
- Genetika. Atlikti tyrimai rodo, kad genetika taip pat gali įtakoti celiulito atsiradimą, pvz., dėl paveldėto atitinkamo riebalinių ląstelių pasiskirstymo, odos elastingumo ir kt.
- Mityba. Celiulito atsiradimui įtakos gali turėti sutrikusi medžiagų apykaita. Tuo tarpu, jei mitybos racionas yra nepilnavertis ir jame yra daug nesveikų maisto produktų, tai sutrikdo medžiagų apykaitą, nulemiant ir celiulito formavimąsi.
- Gyvenimo būdas. Celiulitas gali atsirasti ir dėl nesveiko gyvenimo būdo, pvz., per dažno alkoholio vartojimo, pernelyg žemo fizinio aktyvumo lygio ir kt.
- Hormonai. Mūsų hormonai taip pat gali suvaidinti svarbų vaidmenį celiulito formavimuisi. Pavyzdžiui, estrogenas riebalinių ląstelių ir celiulito formavimosi procese turi labai didelę reikšmę, todėl tai gali paaiškinti, kodėl celiulito problema yra dažnesnė moterų tarpe.
Masažas celiulito gydymui
Anticeliulitinis masažas yra veiksminga neinvazinė procedūra, skirta celiulito mažinimui. Masažo pagalba galima pristabdyti celiulito formavimąsi, pagerinti kraujo, medžiagų ir limfos apykaitą bei sumažinti odos surandėjimus.
Anticeliulitinio masažo dėka gilieji odos sluoksniai būna geriau aprūpinami būtiniausiomis maistingosiomis medžiagomis, oda tampa stangresnė ir lygesnė. Masažas taip pat padeda mažinti ir riebalinį sluoksnį, dėl ko celiulitas tampa mažiau pastebimas. Be to, nereikia pamiršti, kad masažas turi didžiulį teigiamą poveikį ir mūsų bendrai savijautai, todėl po atlikto masažo galime jaustis energingesni, žvalesni ir būti geresnės nuotaikos.
Masažas tampa naudinga priemone gydant celiulitą ir dėl šalutinių poveikių nebūvimo, todėl tai yra visiškai saugus ir veiksmingas celiulito gydymui puikiai tinkantis pasirinkimas.
Celiulitas yra labai dažnai pasitaikanti problema. Daugeliui žmonių, kurie susiduria su celiulitu, visa tai netampa rimta sveikatos problema, tačiau tai gali neigiamai veikti žmogaus išvaizdą ir psichologinę būseną, mažinant pasitikėjimą savimi ir sukeliant įvairius kompleksus.
Taigi, jei susiduriate su celiulitu ir jus tai neramina, galite pasinaudoti anticeliulitiniu masažu, tačiau būtina suprasti, kad masažas nėra vaistas nuo celiulito. Jis gali padėti laikinai pagerinti odos išvaizdą ir paversti celiulitą mažiau pastebimu. Todėl labai svarbu kartu į celiulito gydymo planą įtraukti ir daugybę papildomų priemonių, padedančių lengviau pasiekti norimus rezultatus.